sport-transilvania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Clubul de airsoft Lupii din Carpați. Sala de aerobic Miki's Gym
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Viata bate filmul

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Viata bate filmul Empty
MesajSubiect: Viata bate filmul   Viata bate filmul EmptyJoi Dec 09, 2010 11:46 am

Se spune ca atunci cand ai in mana un ciocan toate obiectele din jur par a fi cuie.
Ce se intampla atunci cand ai in mana o arma puternica si concepte precum moralitate sau umanitate iti sunt straine ?

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata bate filmul Empty
MesajSubiect: Re: Viata bate filmul   Viata bate filmul EmptyJoi Dec 09, 2010 12:22 pm

Poate sunt prea naiv, dar mi se pare extraordinar de revoltatoare degajarea de care dau dovada pilotii in timp ce comit o crima multipla. Caci dupa umila mea parere sa tragi intr-un civil neinarmat (chiar si pe timp de razboi) e crima.
Iar sa tragi in niste civili care incearca sa salveze un ranit, respectiv intr-un ranit care nu reprezinta nici un fel de pericol...nu pot cataloga gestul.
Desii imi dau seama ca e un cerc vicios si violenta intodeauna aduce mai multa violenta, nu cred ca ma voi putea gandi la alrceva decat "dreptate" de fiecare data cand voi auzi de soldati americani ucisi in Irak.
Sus In jos
gryzlly
General-locotenent
General-locotenent
gryzlly


Mesaje : 509
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 45
Localizare : Cluj

Viata bate filmul Empty
MesajSubiect: Re: Viata bate filmul   Viata bate filmul EmptyVin Dec 10, 2010 3:20 pm

Americanii sunt adevaratii teroristi ai acestei planete.
Ei se duc peste musulmani (de toate natiile) si le distrug tara, ii ruineaza complet, le fura petrolul, dar ei sunt ADUCATORII PACII, TRUPELE DE ELIBERARE, INGERII PAZITORI............
Sunt niste gunoaie ordinare, ce se bazeaza doar pe interesul economic al tarii lor de cacat, cladita dintr-o natiune de criminali, hoti, banditi, violatori, ce au fost expulzati de pe continentul european.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viata bate filmul Empty
MesajSubiect: Re: Viata bate filmul   Viata bate filmul Empty

Sus In jos
 
Viata bate filmul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bate vantul pe aici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sport-transilvania :: Airsoft - Forum sportiv :: Airsoft :: BĂLĂRII-
Mergi direct la: