sport-transilvania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Clubul de airsoft Lupii din Carpați. Sala de aerobic Miki's Gym
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Helical gears vs. normal gears

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
don_calogero
Mareșal
Mareșal
don_calogero


Mesaje : 115
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 45

Helical gears vs. normal gears Empty
MesajSubiect: Helical gears vs. normal gears   Helical gears vs. normal gears EmptyMier Noi 17, 2010 8:24 pm

Cei noi in domeniu poate va intrebati ce doresc sa spun . Am sa va zic! Mai intai, va prezint ce inseamna fiecare in parte.
Normal gears- rotile dintate care au dintii drepti ( se gasesc in orice/toate gearbox-urile)
Helical gears- rotile dintate care au dintii putin rasuciti precum o elice. (elicoidali)

Rotile "helicale" sunt utilizate ptr cei care doresc un cuplu mai mare si o silentiozitate ridicata. In combinatie cu bucsi cu rulmenti veti obtine ceea ce viseaza orice jucator - SILENTIOZITATE.

Sus In jos
http://www.modamilitara.ro
MIKI
Fruntaș
Fruntaș
MIKI


Mesaje : 34
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 46
Localizare : CLUJ

Helical gears vs. normal gears Empty
MesajSubiect: Re: Helical gears vs. normal gears   Helical gears vs. normal gears EmptyMar Noi 23, 2010 11:29 pm

horace, eu nu inteleg mai nimic din ce imi zici tu, dar te cred pe cuvant. io...sa impusc cat mai multi...si sa mearga arma ca restu faci tu cu mihai, doar de aia sunteti sefi!
Sus In jos
 
Helical gears vs. normal gears
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sport-transilvania :: Airsoft - Forum sportiv :: Airsoft :: Replici airsoft-
Mergi direct la: